Automatizace, robotizace, zjednodušení. To je heslo doby, které se nevyhýbá ani kancelářským činnostem a účetním agendám. Proč manuálně opisovat došlé faktury, když je tu možnost automatického vytěžování naskenovaného nebo PDF dokumentu? Orsoft Open je nově propojen se systémem Rossum AI, který využívá prvky umělé inteligence zvládající automatické načítání informací z faktur.

Jak to celé funguje?

Vše začíná u toho, že uživatel Orsoft dostává faktury ve formátu PDF, PNG nebo JPG, případně papírové doklady do některého z těchto formátů naskenuje. Tyto faktury pak jednoduše doručí do systému Rossum AI. Předání (Upload) může proběhnout přímo tlačítkem z Orsoft Open nebo stačí na určenou adresu systému Rossum přeposlat email s došlou fakturou.

Následně se umělá inteligence snaží z dokumentu „vytáhnout“ strukturovaná data – jako např. IČ dodavatele, datum vystavení, částku a údaje k DPH. Strojové učení si dokáže podstatně lépe poradit s fakturami různých dodavatelů než stávající systémy založené na šablonách. Obsluha neztrácí čas přepisováním a soustředí se jen na kontrolu.

V Orsoft Open následně přebíráme takto zpracované faktury zpět a ty můžete importovat do deníku Došlých faktur, a to včetně elektronických příloh. Následně proces zpracování pokračuje, jak jste zvyklí, ať už schvalovacím oběhem, doplněním detailů zaúčtování atd.

Máte-li chuť dozvědět se o tomto užitečném pomocníkovi více, neváhejte nás kontaktovat, rádi uspořádáme webinář a on-line ukážeme, jak to celé funguje!