K našim zajímavým projektům tohoto roku patří i nová implementace Dynamics CRM řešení ve skupině Greenbuddies. Tento celoevropsky působící dynamicky rostoucí dodavatel fotovoltaických elektráren, dobíjecích stanic a souvisejících služeb si pro řízení obchodu zvolil řešení Microsoft Dynamics 365 a ORTEX celé řešení implementoval.

CRM ve skupině Greenbuddies pokrývá nejdůležitější procesy řízení vztahů se zákazníky – od evidence zájemců a jejich hromadného oslovování, přes správu obchodních příležitostí a nabídek až po objednávky. Vzhledem k tomu, že uživatelem CRM řešení je skupina firem působící mezinárodně, měl projekt nasazení Dynamics CRM několik specifik:

  • Základním jazykem instalace a prostředí je angličtina, a proto i školení mezinárodního týmu uživatelů proběhlo v angličtině.
  • Kromě toho je i základní měnou EURO, které je ovšem v některých nabídkách kombinováno s jinou měnou použitou pro část nabídky, což přineslo nutnost některých speciálních úprav v multiměnovém prostředí.
  • CRM je využíváno skupinou firem, takže důležitou dimenzí je “vlastník” obchodního případu z hlediska dodavatele.
  • Standardní obchodní řešení jsme doplnili o evidenci provizí, která využívají sofistikovaný systém práv, aby se k těmto informacím dostaly jen povolané osoby.
  • Pro automatizaci procesu zpracování nabídek jsme s výhodou navrhli systém centrální fronty, kam jsou automaticky ukládány generované úkoly o nových nabídkách, odkud je “odebírají” zpracovatelé nabídek.
  • Pro usnadnění vkládání českých firem jsme nasadili rozšířený doplněk ARES, kde je nyní i možnost vkládat nové firmy výběrem z nabídnutého seznamu dle části názvu.
  • V rámci digitalizace marketingových činností došlo v tomto projektu i na implementaci partnerského řešení integrace marketingových seznamů se službou Emailkampane pro hromadné rozesílky e-mailů.

Systém byl nasazen ke spokojenosti zákazníka a v současnosti se již plánují jeho další rozšíření o reporting a řízení projektů.