Podívejte se na stručné představení našeho nového řešení na Youtube. Pokud ale rádi čtete, můžete pokračovat dále.

Informační systém datových schránek (ISDS) je s námi již 5 let a datovou schránku má a používá již více než 830 tisíc subjektů. Týdně protečou datovými schránkami více než 2 miliony zpráv. Také pro nás a naše zákazníky je datová schránka zcela běžným a poměrně často využívaným komunikačním kanálem. Datovou schránkou posíláme celé řadě organizací faktury, komunikujeme s finanční správou, soudy a dalšími státními institucemi. Mimo jiné jsou nyní tímto systémem posílány i smlouvy určené ke zveřejnění v tzv. registru smluv (systému ISRS) a strany smlouvy dostávají notifikaci o zveřejnění.

Je tedy zcela logickým krokem, že jsme se rozhodli obohatit jádro systému Orsoft Open i o kompletní obsluhu datové schránky. Klient datové schránky umožňuje odesílání, přijímání a archivaci zpráv v běžném prostředí našeho ERP systému, a to jak v automatickém režimu (odesílání faktur), tak manuálně (tvorba a odeslání zprávy).

Klient systému ISDS je umístěn do Kmenových dat:

Po nebytné konfiguraci jsou načteny aktuální zprávy (v systému ISDS jsou standardně uchovávané zprávy za posledních 90 dní). Zprávy obsahuji i přílohy v původním formátu (zpravidla pdf soubory), na které lze snadno kliknout a otevřít si je.

Velmi snadné je odpovídat na došlou zprávu, díky tlačítku „odpovědět“. Pokud ale tvoříme novou zprávu určenou k odeslání, je možné využít vyhledání příjemce přímo ze systému ISDS pomocí webové služby:

V případě zájmu o tuto novou skupinu úloh kontaktujte naše obchodní oddělení.